Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 9 dni Stulecie Objawień Fatimskich – Fatima 1917 – 2017

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii – 9 dni Stulecie Objawień Fatimskich – Fatima 1917 – 2017

Stulecie Objawień Fatimskich

Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Stuleciu Objawień / Noclegi w Hotelu Fatima **** położonym tuż przy samym sanktuarium – nocując tutaj oszczędzisz czas, unikniesz tłumów i będziesz w centrum wydarzeń / Santiago de Compostela -sanktuariumŚw. Jakuba Większego / Wypoczynek nad Oceanem w Nazare / Piękne portugalskie miasta Coimbra, Braga,Sintra, Tomar / Lizbona i Przylądek Cabo da Roca

DZIEŃ 1 TRANSFER DO BERLINA

Zbiórka przed Parafią w godz. wieczornych i nocny przejazd komfortowym autokarem na lotnisko w Berlinie.

DZIEŃ 2 SINTRA - CABO da ROCA – FATIMA

Przyjazd na lotnisko Berlin Tegel, odprawa bagażowa o godz. 04.00 i wylot do Lizbony o godzinie 06.00. Przylot do Lizbony o godzinie 08.40, odbiór bagaży i przejazd doSintry - bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej - Pałacu Narodowego. Następnie przejazd na Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Skalisty brzeg wznosi się tutaj 144 metry nad Atlantykiem, tworząc niezapomniany krajobraz. Przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja w hotelu, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 3 FATIMA

Śniadanie, po którym poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Roku Jubileuszowym Stulecia Objawień: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej, zwiedzanie Skarbca Sanktuarium Fatimskiego. Pojedziemy do Aljustrel - wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz Łucja. Udział we mszy świętej i drodze krzyżowej. Obiadokolacja w hotelu, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

DZIEŃ 4 BATALHA – TOMAR - FATIMA

Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie. Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha to jeden najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii, zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Podążając szlakiem zabytków z tej listy zawitamy do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy. Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

DZIEŃ 5 COIMBRA – PORTO

Śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza część mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro. Zobaczymy serce miasta- nabrzeże Ribeira oraz Kościół św.Franciszka. Krótki rejs po rzece Duoro. W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją. Przejazd na obiadokolację i noclegdo hotelu w Bradze lub okolicy.

DZIEŃ 6 BRAGA - SANTIAGO de COMPOSTELA

Śniadanie i przejazd do Bragi na zwiedzanie miasta, które jest jednym z najstarszych miast w Portugalii, a także jednym z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Następnie przejazd do Santiago de Compostela- już od średniowiecza celpielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie grobu Św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza Święta. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostela lub okolicy.

DZIEŃ 7 SANTIAGO de COMPOSTELA - NAZARE

Śniadanie i pożegnanie z Santiago de Compostela i Hiszpanią; przejazd do Nazare, spacer po urokliwym kurorcie położonym nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu wLizbonie lub okolicy.

DZIEŃ 8 LIZBONA

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Lizbony . Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem, klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla. NastępnieBairroAlto - spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta - Plac Rossio, Łuk Triumfalny, Katedra i Kościół Dominikanów.Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa o godz. 17.00, wylot powrotny z Lizbony o godzinie 19.00, przylot do Berlina o godzinie 23.30, transfer autokarem do parafii.

DZIEŃ 9 POWRÓT

Powrotny transfer do parafii i zakończenie pielgrzymki we wczesnych godz. porannych.

Cena pielgrzymki: 3590 zł/os.Termin: 27.06 – 05.07.2017

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
 • Transfery komfortowym klimatyzowanym autokarem
 • Transfery Parafia – lotnisko Berlin Tegel - Parafia
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich itp. (na ten cel należy posiadać ok. 100 €/os); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1050 zł
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.