Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka do słonecznej Grecji - 7 dni

PIELGRZYMKA do słonecznej Grecji – 7 DNI

pielgrzymka do słonecznej Grecji

Termin: 19.04 – 25.04.2017 /7 dni/, cena: 2950 zł/os.

DZIEŃ 1 PRZYLOT – ATENY

Zbiórka uczestników na lotnisku Warszawa Okęcie,odprawa bagażowa o godz. 10.40 i wylot do Grecji o godz. 12.40. Przylot do Aten o godz. 16.10, odbiór bagaży i objazdowa tura autokarowa po Atenach. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicy Aten.

DZIEŃ 2 ATENY

Śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. Zobaczymy wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami, Parlament, Grób Nieznanego Żołnierza, stadion olimpijski, spacer po tradycyjnej „dzielnicy Bogów”- Plaka. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Aten.

DZIEŃ 3 KORYNT – MYKENY – NAFPLIO- EPIDAURUS

Śniadanie i przejazd do Koryntu - zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny - Świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał Św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów antycznych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Delf.

DZIEŃ 4 DELFY – RIWIERA OLIMPIJSKA

Śniadanie i przejazd do Ossios Lukas - pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika bł. Łukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza. Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon - miejsce Igrzysk Pytyjskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 5 SALONIKI - KAVALA - FILIPPI

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta, czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, Łuk Galeriusza. Następnie przejazd do portowego miasta Kavala, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki i rozpoczął działalność misyjną na kontynencie europejskimoraz Fillippi -tutaj przystaniemy w symbolicznym miejscu, gdzie św. Paweł dokonał chrztu pierwszego Europejczyka - niewiasty o imieniu Lidia. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 6 VERIA - METEORY

Śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteoryi zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 ATENY - WYLOT

Śniadanie lub odbiór pakietów śniadaniowych, transferna lotniskow Atenach.Odprawa bagażowa o godz. 07.30, wylot powrotny z Aten o godz. 09.30, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 11.10, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 2950 zł/os. Termin: 19.04 – 25.04.2017 r.

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi 23 kg + 8 kg
 • Ciepły posiłek na pokładzie samolotu
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem w Grecji
 • Zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3- osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, zestawów audio-guide, ew. opłat za komunikację miejską itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 €), napojów do obiadokolacji.

Uwagi:

 • każdego dnia przewidziana msza św.
 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 650 zł
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc