Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Pielgrzymka do Ziemi Świętej - 8 dni

pielgrzymka Ziemia Święta

Termin: 03.02 – 10.02.2017 /8 dni/, cena: 3390 zł/os.

DZIEŃ 1: 03.02 (piątek) - WYLOT

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa i wylot do Izraela o godz. 22.50.

DZIEŃ 2: 04.02 (sobota) - NAZARET - KANA GALILEJSKA - HAJFA

Przylot do Tel Avivu o godz. 03.40, odbiór bagaży i kontrola paszportowa, następnie przejazd do restauracji na śniadanie bufetowe. Po śniadaniu czas na odpoczynek i regenerację przy kawie i herbacie, po której przejazd na rozpoczęcie zwiedzania Ziemi Świętej: Kana Galilejska- miejsce pierwszego cudu Jezusa. Następnie udamy się do Nazaretu miejsca Zwiastowania przez Anioła Gabriela.Nawiedzimy Bazylikę Zwiastowania NMP wraz z grotą Zwiastowania, nawiedzimy Kościół św. Józefa. Przejazd do Hajfy, położonej u stóp Góry Karmel – nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej oraz grotę proroka Eliasza. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: 06.02 (niedziela) - BETANIA – JERYCHO - KASR AL-JAHUD – MORZE MARTWE

Śniadanie. Udamy się to Betanii, nawiedzimy kościół św. Łazarza i jego pusty grób. W Jerycho staniemy przed symboliczną sykomorą, drzewem na które wspiął się Zacheusz, by ujrzeć Chrystusa. Następnie przystaniemy w Kasr al-Jahud, w pobliżu ujścia Jordanu do Morza Martwego, gdzie Jezus przyjął chrzest od Jana Chrzciciela, tutaj odnowimy przyrzeczenia Chrztu Świętego. Wypoczynek nad Morzem Martwym. Przejazd do hotelu w Betlejem. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

DZIEŃ 4: 05.02 (poniedziałek) –GÓRA TABOR - TABGHA – KAFARNAUM – JEZIORO GENEZARET

Śniadanie,po którym przejazd do podnóża Góry Tabor, skąd taksówkami wjedziemy na szczyt i nawiedzimy Bazylikę Przemienienia Pańskiego. Następnie udamy się do doliny Tabgha, aby zwiedzić Kościół Prymatu oraz Bazylikę Rozmnożenia Chleba i Ryb. W Kafarnaum odwiedzimy Dom św. Piotra oraz ruiny Synagogi, nawiedzimy również Górę Błogosławieństw.Następnie popłyniemy statkiem przez Jezioro Genezaret, po którym lunch- skosztujemy ryby św.Piotra. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ 5: 07.02 (wtorek) - EIN KAREM -BETLEJEM – POLE PASTERZY

Śniadanie. Następnie udamy się do Ein Karem, miejsce urodzenia św. Jana Chrzciciela i miejsca nawiedzenia św. Elżbiety. Udamy się na Pole Pasterzy, nawiedzimy Bazylikę Narodzenia Pańskiego, Kościół Św. Katarzyny oraz Grotę Św. Hieronima i Grotę Mleczną. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 6: 08.02 (środa) –JEROZOLIMA – GÓRA OLIWNA – SYJON CHRZEŚCIJAŃSKI

Śniadanie. Wizyta na Górze Oliwnej w Jerozolimie. Nawiedzimy miejsce wniebowstąpienia Jezusa, następnie nawiedzimy kościół Pater Noster i udamy się do Kaplicy Dominus Flevit (Pan Zapłakał). Drogą procesji w Niedzielę Palmową dojdziemy do Bazyliki Getsemani. Przejdziemy przez Ogród Oliwny ze starymi drzewami oliwnymi, nawiedzimy Grotę Pojmania oraz Grób Maryi. Po południu udamy się na Syjon Chrześcijański – nawiedzimy Wieczernik, Bazylikę Zaśnięcia NMP, oraz Kościół zaparcia się św. Piotra. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 7: 09.02 (czwartek) –JEROZOLIMA – DROGA KRZYŻOWA – BAZYLIKA BOŻEGO GROBU

Śniadanie. Zwiedzanie Starego Miasta Jerozolimy.Udamy się do Sadzawki Betesda oraz Kościoła św. Anny, miejsca narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Udamy się do Kościoła Biczowania oraz skazania na Śmierć Pana Jezusa. Przejdziemy Drogą Krzyżową i nawiedzimy Bazylikę Bożego Grobu. Powrót na obiadokolację i nocleg do Betlejem.

DZIEŃ 8: 10.02 (piątek) - POWRÓT

Wczesne wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko do Tel Avivu, odprawa bagażowa i wylot powrotny o godz. 05.20. Przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 08.25, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 3390 zł/os. Termin: 03.02 – 10.02.2017 r.

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze (linie rejsowe) wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (23 kg + 8 kg)
 • Zakwaterowanie: 6noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-os. z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji w formie bufetu, 1 lunch – ryba św. Piotra
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • Opiekę pilota i przewodnika kapłana
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300 €

Cena nie obejmuje:

 • napojów do obiadokolacji, cateringu podczas przelotu, biletów wstępów, rejsu po Jeziorze Genezaret, taksówek na Górę Tabor, wstępu na plażę nad Morzem Martwym, zwyczajowych napiwków (kierowca, hotele, restauracje), opłat za zestawy słuchawkowe itp., - na ten cel należy przeznaczyć130 USD na osobę – płatne na miejscu pilotowi pielgrzymki.

 

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu, w paszporcie nie mogą być pieczątki z Syrii, Libanu czy Libii,
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł,
 • przewidziana jest codzienna Msza święta,
 • w zależności od miejscowych uwarunkowań kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

Wpłaty:

 • I rata w wysokości 300 PLN od osoby płatna do 30.09.2016.
 • II rata w wysokości 800 PLN od osoby płatna do 30.11.2016.
 • III rata – całkowita dopłata płatnado 06.01.2017.