Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka do słonecznej Grecji - 8 dni

PIELGRZYMKA do słonecznej Grecji – 8 DNI

pielgrzymka Grecja

DZIEŃ 1 PRZYLOT – ATENY

Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem na lotnisku Warszawa Okęcie o godz. 08.55, odprawa bagażowa i wylot do Grecji o godz. 10.55. Przylot do Aten o godz. 14.25, odbiór bagaży i przejazd na pierwsze zwiedzanie miasta – zobaczymy m.in. Uniwersytet i Akademię Narodową, która dziś jest najważniejszym ośrodkiem naukowym Grecji oraz jednym z najczęściej fotografowanych budynków centrum Aten. Wieczorna tura autokarowa „Ateny by night”, m.in. piękny widok na oświetlony Akropol. Przejazd na nocleg do hotelu w okolicy Aten.

DZIEŃ 2 ATENY

śniadanie i przejazd na całodzienne zwiedzanie Aten. Zobaczymy wzgórze Akropolu ze świątynią Ateny (Partenon), Areopag, czyli miejsce spotkań św. Pawła z ateńczykami, Parlament, Grób Nieznanego ¯ołnierza, stadion olimpijski, spacer po tradycyjnej „dzielnicy Bogów”- Plaka. Po zwiedzaniu przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w okolicach Aten. Fakultatywnie wieczór grecki - kolacja w tradycyjnej tawernie, podczas której można skosztować typowych greckich potraw oraz wina przy muzyce i greckich tańcach (dopłata ok. 25 EUR).

DZIEŃ 3 KORYNT – MYKENY – NAFPLIO- EPIDAURUS

śniadanie i przejazd do Koryntu - zobaczymy Kanał Koryncki oraz starożytne ruiny - świątynia Apollina, Agora z mównicą, z której przemawiał św. Paweł. Przejazd do Myken, gdzie zobaczymy pozostałości pałacu królewskiego, słynną Bramę Lwic, Cytadelę z murami cyklopimi i Skarbiec Atreusza czyli Grób Agamemnona. Przejazd na krótkie zwiedzanie Nafplionu – niegdyś weneckiego miasta, później pierwszej stolicy nowożytnego państwa greckiego, obecnie zaś modnego nadmorskiego kurortu. Następnie Epidauros, gdzie do dziś zadziwia akustyka jednego z bardziej znanych teatrów antycznych. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Delf.

DZIEŃ 4 DELFY – RIWIERA OLIMPIJSKA

śniadanie i przejazd do Ossios Lukas - pięknie położonego na zboczu klasztoru pustelnika bł. £ukasza. Obecnie obiekt figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO, a jego słynne mozaiki zaliczane są do największych arcydzieł średniowiecza. Następnie przejazd do Delf, gdzie wg starożytnych znajdował się środek, czyli „pępek” świata, a Pytia przepowiadała przyszłość. Miejsce ze względu na swą historię fascynuje do dzisiaj, zobaczymy m.in.. wyrocznię Apollina, Skarbiec Ateńczyków, Sanktuarium Ateny i gimnazjon - miejsce Igrzysk Pytyjskich. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 5 SALONIKI - KAVALA - FILIPPI

śniadanie i przejazd na zwiedzanie Salonik, drugiego miasta Grecji: zobaczymy symbol miasta, czyli Białą Wieżę, Katedrę św. Demetriusza, £uk Galeriusza. Następnie przejazd do portowego miasta Kavala, gdzie św. Paweł postawił swe pierwsze kroki i rozpoczął działalność misyjną na kontynencie europejskim oraz Fillippi -tutaj przystaniemy w symbolicznym miejscu, gdzie św. Paweł dokonał chrztu pierwszego Europejczyka - niewiasty o imieniu Lidia. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu na Riwierze Olimpijskiej.

DZIEŃ 6 VERIA - METEORY

śniadanie i przejazd do Verii, gdzie św. Paweł zatrzymał się po opuszczeniu Salonik. Następnie Meteoryi zwiedzanie słynnych wiszących klasztorów, zbudowanych na wznoszących się w niebo stromych skałach. Te prawosławne monastyry zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 7 DOLINA TEMBI – TERMOPILE – PRZYL¥DEK SOUNIO

Po śniadaniu udamy się do Doliny Tembi, gdzie odwiedzimy maleńki, lecz przepiękny kościół wykuty w skale - kościół św. Paraskewy, świętej „od oczu”- opiekunki osób niewidomych i niedowidzących. Następnie postój w Termopilach , gdzie zobaczymy pomnik i przypomnimy sobie historię Spartan. Przejazd nadmorską drogą przez Glyfade, Saronidę aż do przylądka Sounio. Czeka tu na nas piękny fotograficzny motyw, czyli ruiny świątyni Posejdona. Przylądek słynie także jako znakomity punkt widokowy na Morze Egejskiego i miejsce wspaniałych zachodów słońca.Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 8 ATENY - WYLOT

Odbiór pakietów śniadaniowych i transfer na lotnisko w Atenach.Odprawa bagażowa o godz. 06.25, wylot powrotny z Aten o godz. 08.25, przylot na lotnisko Warszawa Okęcie o godz. 10.05, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki:        3250 zł/os.         Termin:      17.08 – 24.08.2016 r.

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi(23 kg + 8 kg)
 • Przejazdy luksusowym autokarem z klimatyzacją
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2- osobowe z łazienkami
 • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji
 • Opiekę i informację turystyczną pilota w Grecji
 • Ubezpieczenie KL w TU Allianz z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10000 € i NNW do 1300 €

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, usług przewodnickich, zestawów audio-guide, ew. opłat za komunikację miejską (na ten cel należy posiadać ok. 120 €), napojów do obiadokolacji, transferów parafia – lotnisko – parafia.

 

Uwagi:

 • każdego dnia przewidziana msza św.
 • program jest ramowy i kolejność zwiedzania może ulec drobnym zmianom
 • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł