Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka Medjugorie - Chorwacja 8 dni

Pielgrzymka Medjugorie – Chorwacja 8 dni

pielgrzymka Medjugorie

Jeziora Plitwickie – Medjugorie – Mostar – Neum - Dubrownik - Split –Marija Bistrica

Dzień 1 Przejazd

Zbiórka uczestników przed Parafiąi wyjazd ok. godz 4.00, przejazd do Chorwacji na nocleg do hoteluw ok. Zagrzebia (tego dnia bez obiadokolacji).

Dzień 2 Plitwice-Medjugorie

śniadanie, przejazd do Plitwic i zwiedzanie Parku Narodowego Jeziora Plitwickie obejmującego 16 jezior połączonych wodospadami i kaskadami wodnymi, otoczonych lasem i kamiennymi wzgórzami. Całość daje w sumie unikatową i naturalną mieszankę cudnej przyrody wpisanej na listę UNESCO.W godzinach południowych wyjazd do Medjugorie. Zakwaterowanie w pensjonacie, udział we wieczornej mszy św., obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 Medjugorie

śniadanie i całodzienny pobyt w Medjugorie - bardzo licznie odwiedzanym miejscu pielgrzymek w Europie ze słynnym kościołem św. Jakuba. Wielu przybywających tutaj doświadcza swoistej odnowy życia religijnego. Poznamy miejsca objawień Matki Boskiej, w miarę możliwości odbędziemy spotkanie z jedną z osób widzących, weźmiemy udział w modlitwie różańcowej, Mszy świętej i procesji różańcowej na Górę Objawień w Podbrdo. Powrót do pensjonatu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4 Medjugorie - Mostar

śniadanie, po którym dalszy pobyt w Medjugorie, weźmiemy udział w Drodze Krzyżowej na Górę Krizevac. Następnie przejazd do Mostaru, urokliwego bałkańskiego miasta nad Neretwą, gdzie zobaczymy kamienny Stary Most z XVI w. (wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO) oraz tureckie domy na Starym Mieście. Powrót na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5 Dubrownik

śniadanie, po którym przejazd do Dubrownika i zwiedzanie “Perły Adriatyku” otoczonej lazurowym, ciepłym morzem i wspaniałymi plażami. Miasto położone w zaciszu przyjemnego śródziemnomorskiego klimatu szczyci się ponad tysiącletnią historią obecną w każdej części miasta. Zobaczymy m.in. Stare Miasto, mury obronne, zabytkowe studnie Onofria, gotycki Klasztor Franciszkanów, najstarszą aptekę Europy, Pałac Spoza. Po południu przejazd do Neum, bośniackiego kurortu nad Adriatykiem. Neum położone jest na małym odcinku wybrzeża dalmatyńskiego pomiędzy chorwackimi miejscowościami wypoczynkowymi, ok. 60 km od Dubrownika i 70 km od Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 Neum

śniadanie,czas wolny na odpoczynek, plażowanie i kąpiele w Adriatyku, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7 Split - Marija Bistrica

Wczesne śniadanie, wykwaterowanie z hotelu w Neum i przejazd na zwiedzanie Splitu- największego miasta Dalmacji założonego przez rzymskiego cesarza Dioklecjana, którego pałac zachował się po dzisiejsze czasy i stanowi główną atrakcję turystyczną miasta. Przejazd do Mariji Bistricy, najważniejszego sanktuarium maryjnego w Chorwacji z drewnianą figurką Matki Bożej z Dzieciątkiem, która od XV w. jest obiektem kultu. Pielgrzymował do niej również bł. Jan Paweł II . Przejazd na obiadokolację i nocleg w okolicach Zagrzebia.

Dzień 8 Powrót

śniadanie i przejazd powrotny do Polski. Po drodze obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki ok. północy.

Cena pielgrzymki:        1790 zł/os.         Termin:      25.06 – 02.07.2016 r.

Zapewniamy:

  • Przejazdy luksusowym autokarem (klimatyzacja, wc, DVD/video)
  • Zakwaterowanie: 7 noclegów: 4 noclegi w hotelach***, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami3 noclegi w pensjonacie w Medjugorie, pokoje 2, 3-osobowe z łazienkami
  • Wyżywienie: 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie Allianz KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300 €

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat miejskich i klimatycznych itp. (na ten cel należy posiadać ok. 70€); napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych.

 

Uwagi:

  • przewidziana jest codzienna Msza święta; do tłumaczeń w Medjugorie należy zabrać małe radio (są do kupienia również na miejscu za ok. 5 €) lub telefony komórkowe ze słuchawkami; dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport; na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 890 zł

Medjugorie