Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

PIELGRZYMKA do Portugalii i Hiszpanii

Pielgrzymka do Portugalii i Hiszpanii

pielgrzymka Portugalia Hiszpania

', '

Dzień 1 TRANSFER DO BERLINA

Zbiórka uczestników w god. wieczornych i transfer komfortowym autokarem na lotnisko Berlin Schoenefeld.

Dzień 2 SINTRA - CABO da ROCA –FATIMA

Przyjazd na lotnisko Berlin Schoenefeld, odprawa bagażowa o godz. 04.00 i wylot do Lizbony o godzinie 06.00. Przylot do Lizbony o godzinie 08.40, odbiór bagaży i przejazd doSintry - bajkowego miasteczka zamków i pałaców. Zwiedzanie dawnej rezydencji królewskiej - Pałacu Narodowego. Następnie przejazdna Cabo da Roca – najdalej na zachód wysunięty punkt Europy. Skalisty brzeg wznosi się tutaj 144 metry nad Atlantykiem, tworząc niezapomniany krajobraz.Przejazd do hotelu w Fatimie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3 FATIMA

śniadanie, po którym poznamy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej, zwiedzanie Skarbca Sanktuarium Fatimskiego. Pojedziemy do Aljustrel - wioski położonej 2 km od Sanktuarium, gdzie urodzili się Franciszek, Hiacynta oraz £ucja. Udział we mszy świętej i drodze krzyżowej. Obiadokolacja w hotelu, po której udział w wieczornym nabożeństwie Maryjnym ze świecami. Powrót na nocleg.

Dzień 4 BATALHA – TOMAR- FATIMA

śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie. Klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej w Batalha to jeden najwspanialszych gotyckich zabytków w Portugalii, zabytek wpisany na światową listę dziedzictwa UNESCO. Podążając szlakiem zabytków z tej listy zawitamy do Tomar, gdzie zwiedzimy Klasztor Zakonu Chrystusa – imponujący kompleks klasztorny zbudowany przez Zakon Templariuszy.Powrót do Fatimy. Obiadokolacja, po której udział w wieczornej procesji ze świecami, nocleg.

Dzień 5 COIMBRA – PORTO

śniadanie. Transfer do Coimbry, dawnej stolicy kraju, gdzie zobaczymy starówkę oraz uniwersytet, którego najstarsza część mieści się w dawnym zamku królewskim. Przejazd do Porto położonego u ujścia rzeki Duoro. Zobaczymy serce miasta- nabrzeże Ribeira oraz Kościół św.Franciszka. Krótki rejs po rzece Duoro. W pobliskim Vila Nova de Gaia zapoznamy się z produkcją sławnego wina – wizyta połączona z degustacją. Przejazd na obiadokolację i noclegdo hotelu w Bradze lub okolicy.

Dzień 6 BRAGA - SANTIAGO de COMPOSTELA

śniadanie i przejazd do Bragi na zwiedzanie miasta, które jest jednym z najstarszych miast w Portugalii, a także jednym z najstarszych miast chrześcijańskich na świecie. Następnie przejazd do Santiago de Compostela- już od średniowiecza celpielgrzymów z całego świata. Nawiedzenie grobu św. Jakuba i zwiedzanie katedry. Msza święta. Spacer po mieście. Obiadokolacja i nocleg w Santiago de Compostelalub okolicy.

Dzień 7 SANTIAGO de COMPOSTELA- NAZARE

śniadanie i przejazd w kierunku Camino de Santiago. Poznamy krótki odcinek drogi, który przemierzają pielgrzymi pieszo pokonującysetki kilometrów do Santiago.Pożegnanie z Hiszpanią, przejazd do Nazare, spacer po urokliwym kurorcie położonym nad Oceanem Atlantyckim. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w Lizbonie lub okolicy.

Dzień 8 LIZBONA

śniadanie i przejazd na zwiedzanie Lizbony . Zobaczymy m.in.: Stare Miasto, dzielnicę i wieżę Belem, klasztor Hieronimitów, który upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć, jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej, Pomnik Odkrywców, Sanktuarium Chrystusa Króla. NastępnieBairroAlto - spacer uliczkami, dzielnica Baixa, miejsce spotkań mieszkańców miasta - Plac Rossio, £uk Triumfalny, Katedra i Kościół Dominikanów.Transfer na lotnisko w Lizbonie. Odprawa bagażowa o godz. 17.10, wylot powrotny z Lizbony o godzinie 19.10, przylot do Berlina o godzinie 23.40, transfer autokarem na miejsce zbiórki.

Dzień 9 POWRÓT

Powrót na miejsce wyjazdu w godz. porannych, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki:        3180 zł/os.         Termin:      08.04 – 16.04.2016 r.

Cena zawiera:

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (23 kg bagaż główny + 8 kg bagaż podręczny)
 • 6 noclegów w Hotelach ****/***, pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • 6 śniadań, 6 obiadokolacji
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem
 • Transferyna Lotnisko Berlin Schoenefeldi z powrotem
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w Allianz KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 € i NNW do 1300 €

Cena nie zawiera:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, opłat klimatycznych i miejskich, zestawy audio, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 90 €/os.)
 • napojów do obiadokolacji
 • Ubezpieczenia bagażu ani ryzyka kosztów rezygnacji. Na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny pielgrzymki); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

 

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 800 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.