Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Pielgrzymka do Brazylii - 13 dni

Pielgrzymka do Brazylii – 13 dni

Pielgrzymka do Włoch i Francji

Dzień 1: Warszawa / Amsterdam / Rio de Janeiro

Zbiórka uczestników pielgrzymki na lotnisku Warszawa Okęcie, odprawa bagażowa o godz. 04.05 i wylot do Amsterdamu o godz. 06.05. Przylot na lotnisko Amsterdam Schiphol o godz. 08.15, , wylot do Rio de Janeiro o godz. 08.35, przylot na lotnisko Rio de JaneiroGaleao-A.C. Jobim o godz.19.35. Odbiór bagaży i przejazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 2: Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie miasta: Maracanã, Sambodromo, centrum historyczne, Katedra, a następnie wjazd na Pão de Açucar (Głowa Cukru). Powrót do hotelu. Kolacja, nocleg.

Dzień 3: Rio de Janeiro

Śniadanie. Zwiedzanie Corcovado z górującą nad miastem figurą Chrustusa Zbawiciela. Dzień wolny – plażowanie na Copacabana. Kolacja i nocleg. Opcjonalnie: Wyjście na wieczorny spektakl folklorystyczny „Samba Show” w kabarecie Plataforma.

Dzień 4: Rio de Janeiro / Paraty

Śniadanie. Przejazd do Petropolis, miasta założonego w 1843 roku - górskiej rezydencji rządzącego Brazylią w latach 1831 - 1889 cesarza Pedro II. Petropolis to górski kurort otoczony bujnymi ogrodami, pamiątka po cesarskiej Brazylii. Msza święta w Katedrze św. Piotra z Alcantary, w której znajdują się grobowce ostatniego cesarza Brazylii - Dom Pedro II i jego rodziny. Zwiedzanie Muzeum Imperialnego i Pałacu Krzyształowego. Opcjonalnie zwiedzanie zdegustacją browaru Bohemia. Przejazd do Paraty. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 5: Paraty

Śniadanie. Rejs między wyspami i wypoczynek na wyspiarskich plażach. Kolacja i nocleg.

Dzień 6: Paraty / Aparecida

Śniadanie. Przejazd na zwiedzanie zabytkowego miasteczka – Paraty, będącego perłą architektury kolonialnej i zarazem nadmorskim kurortem. Czas wolny. Przejazd do Aparecidy, kolacja i nocleg.

Dzień 7: Aparecida / São Paulo

Śniadanie. Zwiedzanie Bazyliki Matki Bożej Niepokalanie Poczętej z Aparecida. Kolacja i nocleg. Przejazd doSão Paulo, kolacja i nocleg.

Dzień 8: São Paulo

Po śniadaniu zwiedzanie największego miasta w Brazylii. São Paulo jest najbardziej zaludnionym miastem w Ameryce Południowej. Miasto zostało założone w 1554 roku przez jezuitów Manoel da Nobrega i świętego Jose de Anchieta. Zwiedzimy- Katedrę, Stare Miasto, Park, Teatr. Powrót do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 9: São Paulo/ Foz do Iguaçu

Śniadanie. Przelot do Foz do Iguaçu. Foz do Iguaçu – wizyta w Parku ptaków (ParquedasAves). Przejazd do jednego z najpiękniejszych cudów natury, wpisanego w 1986r. na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO – Parku Narodowego Iguaçu. Rzeka spływając kaskadami w przepaść nieustanie rozpyla kropelki wody, dzięki czemu na niebie stale rysują się wspaniałe tęcze. W niezwykłej scenerii wyróżnia się Diabelska Gardziel (Garganta del Diablo) - spadek wody z 14 oddzielonych wodospadów z ogłuszającym hukiem staczają się z urwiska o wysokości 90 m. Przyjazd do hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 10: Foz do Iguaçu

Śniadanie. Całodzienna wycieczka na wodospady od strony argentyńskiej. Przekroczenie granicy z Argentyną i przejazd kolejką wąskotorową do początku szlaku turystycznego w Parku Narodowym. Spacer pomostem o długości 1,5 km na skraj wodospadu Garganta del Diablo. Podpłynięcie łódką motorową bezpośrednio pod ścianę wodospadów oraz przejazd specjalnymi samochodami przez las deszczowy. Powrót do hotelu.

Dzień 11: Foz do Iguaçu / Rio de Janeiro

Śniadanie. Transfer na lotnisko i przelot do Rio de Janeiro. Czas wolny na plażowanie. Przejazd do hotelu w Rio de Janeiro, kolacja i nocleg.

Dzień 12: Rio de Janeiro / Paryż / Warszawa

Po śniadaniu transfer na lotnisko w Rio de Janeiro, odprawa bagażowa o 15.40 i wylot do Paryża o godz. 17.40.

Dzień 13 Powrót

Przylot na lotnisko Paris Charles de Gaulle o godz. 07.40 i wylot do Warszawy o godz. 09.55. Przylot na lotnisko Warszawa – Okęcie o godz. 12.05.

Cena pielgrzymki: 14 999 zł/os.Termin: 20.01 – 01.02. 2018

Cena zawiera:

 • Przeloty z Polski do Brazylii i z powrotem z opłatami lotniskowymi i bagażowymi liniami rejsowymi Air France
 • Zakwaterowanie w Hotelach ****/*** (kat.lokalnej), pokoje dwuosobowe z łazienkami
 • Śniadania i obiadokolacje
 • Transport klimatyzowanym autokarem z lodówką i wc
 • Bilety wstępu do wszystkich miejsc zwiedzania według programu
 • Opiekę i informacje pilota - przewodnika,
 • Bilety wstępów wg programu, Rejs statkiem w Paraty z obiadem, wejście na Corcovado i Głowę Cukru, wejście do parku wodospadów Iguacu w Brazylii i Argentynie, Parku i Grande Aventura, wejście do Parku Ptakow
 • Kolacja w Foz i show folklorystyczny
 • Ubezpieczenie KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 30 000 EUR, NNW do 4000 EUR, bagaż podróżny do 400 EUR.
 • Obowiązkową składkę na TFG (Turystyczny Fundusz Gwarancyjny) w wysokości 13 zł/os.

Cena nie zawiera:

 • napojów do posiłków, opłat za lokalnych przewodników, napiwków dla kierowcy i przewodników, itp. (170 USD/os., płatne na miejscu), transferu na/z lotnisko Okęcie, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

przewidziana codzienna msza św, niezbędny paszport ważny min. 6 miesięcy od daty powrotu; kolejnośćzwiedzanychmiejscmożeulecdrobnymzmianom.

Pielgrzymka do Włoch i Francji – 9 dni

Pielgrzymka do Włoch i Francji – 9 dni

Pielgrzymka do Włoch i Francji

DZIEŃ 1 ALTÖTTING

Zbiórka uczestników przed Parafią we wczesnych godzinach porannych i przejazd w kierunku Niemiec. Przyjazd do Altötting, które od wiekówjest duchowym sercem Bawarii i najważniejszym, maryjnym miejscem pielgrzymkowym w Niemczech. Naszym celem będzie Kaplica Łask z "CzarnąMadonną", gdzie miliony ludzi powierza tu swoje troski Matce Bożej, szukając i znajdując pocieszenie. Takżepapież Benedykt XVI pielgrzymował do Altoetting w latach dzieciństwa i młodości. Z kolei o wizycie św. Jana Pawła II przypomina „papieskalipa“, zasadzona w 1980 roku na placu Brata Konrada. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Altötting.

DZIEŃ 2 WERONA

Śniadanie i przejazd na zwiedzanie Werony, jednego z najpiękniejszych i najbardziej romantycznych włoskich miast. Zobaczymy Bazylikę św. Zenona, główny plac miasta PiazzaBra ze wspaniałym rzymskim amfiteatrem, PiazzadelleErbe, Piazza Dei Signiori z pomnikiem Dantego, Casa di Giulietta - dom Julii z najsłynniejszym balkonem świata. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Werony.

DZIEŃ 3 MEDIOLAN

Śniadanie, po którym przejazd na zwiedzanie Mediolanu - Katedra Narodzin Św. Marii Panny (trzeci co do wielkości kościół w Europie), Bazylika św. Ambrożego, via Dante, Zamek Sforzów, Galeria Viktora Emanuela, La Scala - jeden z najsłynniejszych teatrów operowych świata, pomnik Leonarda da Vinci. Następnie przejazd do Castelnuovo Don Bosco. Na tym wzgórzu (zwanym dzisiaj „Colle Don Bosco”) urodził się św. Jan Bosko. Zwiedzanie tych miejsc to jak odkrywanie na nowo niezwykłej osobowości Księdza Bosko oraz jego dzieła, obecnego dziś na całym świecie. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Novary.

DZIEŃ 4 OROPA-TURYN

Śniadanie i przejazd do Oropy, gdzie nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej Królowej Gór ze słynącą łaskami drewnianą figurą Matki Bożej z Dzieciątkiem. To najbardziej znane sanktuarium maryjne w Piemoncie, pięknie położone u stóp Monte Mucrone. Znajdują się tu dwie piękne Bazyliki i 19 Kapliczek, ozdobionych unikalnymi freskami. Następnie przejazd na zwiedzanie Turynu. Naszym głównym będzie celem Katedra św. Jana Chrzciciela, gdzie przechowywany jest Całun Turyński. Święte Płótno już od 400 lat przechowywane jest tutaj w specjalnie w tym celu zbudowanej kaplicy Guarinich. Następnie odwiedziny również Bazylikę NMP Wspomożenia Wiernych z grobami św. Jana Bosko i św. Dominika Savio oraz SantuariodellaConsolata - kościół zbudowany dla uczczenia figury Madonny, Maria dellaConsolatrice, opiekunki miasta. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 MONACO-MONTE CARLO

Po śniadaniu, przejazd do Księstwa Monaco, jednego z najmniejszych państw w Europie, na zwiedzanie pięknego Ogrodu Egzotycznego oraz Muzeum Oceanograficznego. Zobaczymy także Pałac Książęcy Grimaldich oraz Katedrę św. Mikołaja. Następnie spacer po Monte Carlo, słynącym ze wspaniałych kasyn i wyścigów Formuły 1. Czas wolny na filiżankę kawy w Café de Paris, tuż przy najsławniejszej budowli miasta – wspaniałym Grand Casino. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Nicei.

DZIEŃ 6 NICEA-CANNES

Śniadanie i przejazd do Nicei - kurortu o światowej renomie, położonego nad wspaniałą Zatoką Aniołów. Spacer nadmorską promenadą, wizyta na Starym Mieście „Vieux Nice”, z malowniczymi fasadami domów w stylu włoskim. Spacer na wzgórze zamkowe „La CollineduChateau”, z ruinami dawnego zamku i katedry. Przejazd do Cannes - najsławniejszego miasta Riwiery Francuskiej. Zwiedzimy Stary Port, Pałac Festiwalowy i słynny chodnik z odciskami dłoni gwiazd, historyczną dzielnicę Le Suquet oraz bulwar La Croisette. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Avignon.

DZIEŃ 7 PROWANSJA-LA SALETTE

Śniadanie i przejazd do Saint - Maximin, prowansalskiego miasteczka słynącego ze szczególnego kultu św. Marii Magdaleny. Nawiedzimy XIV wieczną gotycką bazylikę, największą w Prowansji, wraz z kryptą, w której znajdują się 4 sarkofagi świętych, w tym św. Marii Magdaleny, św. Zuzanny, św. Maximina i św. Marcela. Zobaczymy także XIII wieczny klasztor Dominikanów, Stare Miasto i najstarszy hotel w mieście. Następnie przejedziemy do Tarascon, średniowiecznego miasta, którego strukturę zdominował wspaniały zamek królewski. Nawiedzimy słynną kolegiatę św. Marty, wybudowaną nad grobem św. Marty. Oddamy cześć Świętej, następnie zobaczymy Stare Miasto i zamek. Przejazd do La Salette, jednego z najważniejszych celów pielgrzymkowych Europy, urokliwie położonego wśród alpejskich szczytów. Obiadokolacja, o godz. 20.30 uczestnictwo w procesji z lampionami i nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette.

DZIEŃ 8 LA SALETTE

Po śniadaniu Msza św., czas na indywidualną modlitwę i refleksję, podziwianie panoramy Alp.Pożegnanie z La Salette i przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. granicy francusko – niemieckiej.

DZIEŃ 9 POWRÓT

Śniadanie i przejazd powrotny do Polski. Po przekroczeniu granicy pożegnalny obiad.Powrót na miejsce zbiórki ok. północy, zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 2750 zł/os.Termin: 17.08 – 25.08.2017

Cena obejmuje:

 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem z DVD, wc, barkiem
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3 os. z łazienkami, 1 nocleg w Domu Pielgrzyma w La Salette, pokoje 2,3,4-os.
 • Wyżywienie: 8 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 obiad
 • Opiekę i informację turystyczną pilota
 • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 120 - 130 €/os.); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 1080 zł
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO HISZPANII i FRANCJI – 8 DNI

Samolotowa pielgrzymka do Hiszpanii i Francji – 8 dni

Samolotowa pielgrzymka do Hiszpanii i Francji

DZIEŃ 1 PRZYLOT DO BARCELONY

Zbiórka uczestników na lotnisku w Warszawie Okęcie. Odprawa bagażowa o godz. 18.40i wylot do Barcelony o godz. 20.40, przylot na lotnisko Barcelona El Prat o godz. 23.35, odbiór bagaży i przejazd na nocleg (tego dnia bez obiadokolacji) w ok. Tarragony.

DZIEŃ 2 REUS - TARRAGONA

Śniadanie, przejazd do Reus, które jest rodzinnym miastem wielkiego architekta Antoniego Gaudíego i choć nie ma tu budynków autorstwa samego Gaudiego, to można obejrzeć wieleciekawych budynków secesyjnych z XIX i XX w. Zobaczymy także dom Gaudíego z pamiątkową tablicą,kościół SantPere, gdzie mały Antoni został ochrzczony oraz Plaça de lesPeixateriesVelles. Przejazd do Tarragony słynnej zwielu staro-rzymskich zabytków wpisanych na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jak PasseigArqueologicze starożytnym amfiteatrem i areną, na której odbywały się wyścigi rydwanów. Zwiedzimy też romańsko-gotycką katedrę, której początki sięgają XII wieku oraz zobaczymy El Puente del Diablo–dawny akwedukt rzymski. Wyjazd w kierunku Saragossy. Obiadokolacja i nocleg w okolicy Saragossy.

DZIEŃ 3 SARAGOSSA - LOURDES

Śniadanie i wyjazd do Sarragosy.Po drodze - przejeżdżając przez piękne Pireneje zatrzymamy się w sanktuarium Maryjnym Torreciudad. Miejsce związane jest również z założycielem Opus Dei – Jose Maria Escriva.Nawiedzenie sanktuarium Matki Bożej El Pilar w Saragossie. Obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 4-5 LOURDES

Śniadanie i całodzienny pobyt w Lourdes.. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej i miejsc związanych z życiem Świętej Bernadetty, której objawiła się Matka Boża, prosząc Ją o modlitwę i pokutę za grzeszników. W zamian Matka Boża ofiarowała w tym miejscu źródełko z cudowną wodą. Kąpiel w basenach, modlitwa w miejscu objawienia w Grocie Masabiel, Droga Krzyżowa. Wieczorna procesja ze świecami. Każdego dnia obiadokolacja i nocleg w Lourdes.

DZIEŃ 6 LOURDES-ANDORA

Śniadanie i pożegnanie z Lourdes. Naszym kolejnym celem będzie KsięstwoAndory, ulokowane w Pirenejach pomiędzy Hiszpanią a Francją. Oprócz urokliwego położenia słynie także jako obszar bezcłowy, w którym znajduje się wiele sklepów obiecujących udane zakupy po okazyjnych cenach. Wśród zabytków można wymienić Casa de la Vall - kamienny dom z XVI wieku. Obecnie budynek jest siedzibą rządu Andory. Ciekawymi zabytkami są także romańskie, kamienne świątynie, jak kościół Sant Vincent d’Enclar z VIII w. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu położonego na wybrzeżu Costa Brava.

DZIEŃ 7 BARCELONA

Po śniadaniu przejazd na zwiedzanie Barcelony –zobaczymy niesamowite dzieło życia Gaudiego, czyli Katedrę Sagrada Familia, stare miasto z Katedrą Św. Eulalii, dzielnicę gotycką, kolejny baśniowy wytwór Gaudiego- Park Guell, skąd roztacza się wspaniały widok na całą Barcelonę, spacer wzdłuż Passeig de Gracia, przy której znajdują się dwa najważniejsze Domy Gaudiego - Casa Mila oraz CasaBatillo, Wzgórze Montjuic ze stadionem olimpijskim oraz średniowieczna dzielnica La Ribera z poświęconym patronce żeglarzy Kościół Santa Maria del Mar, znany m.in. z bestsellerowej powieści Falconesa „Katedra w Barcelonie”. Odbędziemy spacer deptakiem Las Ramblas do dzielnicy portowej z Kolumną Krzysztofa Kolumba. Powrót na obiadokolację i nocleg do hotelu położonego na wybrzeżu Costa Brava.

DZIEŃ 8 MONTSERRAT – BARCELONA

Po śniadaniu przejazd na Montserrat, gdzie znajduje się klasztor Benedyktynów będący świętym miejscem Katalończyków. Zwiedzanie sanktuarium z figurką La Morenety -Czarnej Madonny - patronki Katalonii. Następnie przejazd na lotnisko w Barcelonie, odprawa na lot powrotny o godz. 15.05, wylot do Polski o godz. 17.05. Przylot do Warszawy Okęcie o godz. 20.00.Zakończenie pielgrzymki.

Cena pielgrzymki: 3040 zł/os.Termin: 25.09 – 02.10.2017

Cena obejmuje:

 • Bilety lotnicze wraz z opłatami lotniskowymi i bagażowymi (bagaż podręczny do 10 kg i2 sztukibagażu głównego do 20 kg/szt. na 1 osobę)
 • Transfery klimatyzowanym komfortowym autokarem wg programu
 • 7 noclegów w hotelach ***, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami
 • 7 śniadań, 6 obiadokolacji,
 • Opiekę i informację turystyczną pilota Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR. Obowiązują warunki ubezpieczenia Axa „Kontynenty”.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 90 €/os.); napojów do obiadokolacji, ubezpieczenia od ryzyka kosztów rezygnacji, na życzenie istnieje możliwość ubezpieczenia od kosztów rezygnacji za dodatkową opłatą (5 % ceny wyjazdu); chęć ubezpieczenia należy zgłosić najpóźniej w ciągu 7 dni od wpłaty zaliczki.

Uwagi:

 • dokument niezbędny do wyjazdu: paszport lub dowód osobisty
 • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 990 zł
 • przewidziana jest codzienna Msza święta
 • program jest ramowy i może ulec drobnym zmianom w kolejności odwiedzanych miejsc.