Tel/fax. 52/ 385 82 22 | Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wakacyjna Pielgrzymka do Włoch - 9 dni

Wakacyjna Pielgrzymka do Włoch - 9 dni

pielgrzymka Włochy

LORETO - WATYKAN – RZYM –SANKTUARIUM MI£OSIERDZIA BO¯EGO - MANOPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO – ASYŻ - WENECJA

DZIEŃ 1 TARVISIO

Zbiórka uczestników i podstawienie autokaru przed Parafiąok. godz. 03.00, całodzienny przejazd na nocleg do Włoch w ok. Tarvisio/Udine(tego dnia ze względu na późny przyjazd bez obiadokolacji).

DZIEŃ 2 LORETO

śniadanie, przejazd do Loretoi zwiedzanie położnej na wzgórzu Bazyliki Loretańskiej z Domkiem świętej Rodziny, który został przeniesiony tutaj w XIII wieku z Nazaretu. Odwiedzimy również cmentarz polskich żołnierzy. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3 RZYM

śniadanie, przejazd do Rzymu i zwiedzanie Wiecznego Miasta z przewodnikiem: Koloseum, Forum Romanum, Kapitol, Plac Wenecki, Panteon, PiazzaNavona, Plac Hiszpański z kolumną Matki Bożej Niepokalanej oraz słynnymi Schodami Hiszpańskimi, Fontanna di Trevi, Bazylika św. Jana na Lateranie, święte Schody, które do Rzymu zostały sprowadzone z Jerozolimy i wg legendy Jezus Chrystus był po nich prowadzony na sąd do pałacu Poncjusza Piłata. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok.Rzymu.

DZIEŃ 4 WATYKAN – RZYM

Wczesne śniadanie i przejazd do Watykanu: podczas obecności papieża Franciszka weźmiemy udział w modlitwie Anioł Pański na Placu św. Piotra, Bazylika św. Piotra z kaplicą św. Sebastiana, gdzie pomodlimy się grobie św. Jana Pawła II. Odwiedzimy również Bazylikę Santo Spirito in Sassia – Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Rzymie. Powrót na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 5 MANOPELLO – LANCIANO – SAN GIOVANNI ROTONDO

śniadanie, po którym odwiedzimy Sanktuarium świętego Oblicza w Manopello, gdzie przechowywana jest chusta św.Weroniki z obliczem Chrystusa. Następnie przejazd do Lanciano, miejsca uznanego Cudu Eucharystycznego. W San Giovanni Rotondo poznamy niezwykłe miejsca i sanktuarium św. Ojca Pio - stygmatyka i mistyka kościoła (m.in. grób Ojca Pio, kościół, muzeum, cela, krucyfiks, konfesjonał, Droga krzyżowa w parku, Szpital Ulgi w Cierpieniu). Za życia O.Pio dostawał tysiące listów z prośbami o modlitwę i wstawiennictwo, także od Karola Wojtyły, prośba dotyczyła chorej na raka przyjaciółki i została wysłuchana. Obiadokolacja i nocleg w San Giovanni Rotondo.

DZIEŃ 6 SAN GIOVANNI ROTONDO – MONTE SANT ANGELO - ADRIATYK

śniadanie, po którym kontynuacja pobytu w San Giovanni Rotondo, następnie przejazd do Monte Sant Angelo i nawiedzenie Sanktuarium w grocie, gdzie ukazał się święty Michał Archanioł. Przejazd do jednego z kurortów Riwiery Adriatyckiej, czas wolny i relaks na plaży, spacer promenadą. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Pescary.

DZIEŃ 7 ASYŻ

śniadanie i przejazd do Asyżu na zwiedzanie: Bazylika św. Franciszka, gdzie złożone jest ciało św. Franciszka, kościół św. Klary, dom św. Franciszka. Przejazd do bazyliki Matki Bożej Anielskiej, znajduje się tutaj Porcjunkula- kapliczka, miejsce gdzie w 1216 roku Franciszkowi objawił się Pan Jezus, który obiecał zakonnikowi odpust zupełny dla wszystkich, którzy po spowiedzi i przyjęciu Komunii świętej odwiedzą kapliczkę. Przejazd na obiadokolację i nocleg w ok. Rovigo.

DZIEŃ 8 WENECJA

śniadanie i przejazd na zwiedzanie Wenecji – poznamy wyjątkowe miasto położone na 118 wyspach, zobaczymy Bazylikę św. Marka, Pałac Dożów, Wieżę Zegarową, Most Westchnień. Następnie spacer urokliwymi, tajemniczymi uliczkami po dzielnicy Rialto. Przejazd na obiadokolację i nocleg do hotelu w ok. Udine – Tarvisio.

DZIEŃ 9 POWRÓT

śniadanie i wyjazd w drogę powrotną. Przejazd przez Austrię i Czechy, po przekroczeniu granicy obiad pożegnalny. Powrót na miejsce zbiórki w późnych godzinach wieczornych lub po północy.

Cena pielgrzymki:        2090 zł/os.         Termin:      19.08 – 27.08.2016 r.

Cena obejmuje:

  • Przejazdy luksusowym autokarem (klimatyzacja, wc, bar, DVD/video).
  • Zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***/****, pokoje 2,3-osobowe z łazienkami,
  • Wyżywienie: 8 śniadań, 7 obiadokolacji, 1 obiad
  • Opiekę i informację turystyczną pilota
  • Ubezpieczenie w TUiR „Axa”: KL z wliczoną opcją chorób przewlekłych do 10 000 EUR, NNW do 2000 EUR, bagaż podróżny do 200 EUR.

Cena nie obejmuje:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat za miejscowych przewodników, zestawy audio-guide, opłat za komunikację miejską lub wjazdowych do miast, opłat klimatycznych i miejskich, itp. (na ten cel należy posiadać ok. 95 €); napojów do obiadokolacji.

 

Uwagi:

  • każdego dnia przewidziana msza św.
  • program jest ramowy i może ulec zmianom w kolejności zwiedzania
  • dokument niezbędny do wyjazdu: dowód osobisty lub paszport
  • na życzenie możliwy pok. 1-os. za dopłatą 890 zł

Włochy wakacje